סכרת / סוכרת

סכרת הוא מצב שחייבים לטפל בו! מהו הטיפול הטוב ביותר?  במאמר הבא השיטות והדרכים להורדת ערכי סוכר, מניעת נזקי הסוכרת וטיפול בתופעות הלוואי: נוירופתיה, פגיעה בראיה ועוד…

מהי סכרת  / סוכרת?

ישנם שני סוגים עיקריים של סוכרת. הסוג האחד "סוכרת נעורים", אשר נגרמת מנזק ללבלב וממחסור בהורמון האינסולין, לעומת סוכרת מסוג 2 בה החולים מייצרים כמות כמעט תקינה של אינסולין אך הגוף מפתח עמידות להורמון זה (בעיקר עקב תזונה לקויה והשמנה) ולכן רמת הסוכר בדם עולה.
בשני המצבים רמת הסוכר בדם גבוהה וגורמת לנזק.

למה חשוב לטפל ב סוכרת / סכרת? כן, חשוב לטפל גם אם רמת הסוכר היא 'רק' 120!

♦הסכרת מאיצה תהליכי הזדקנות בגוף. פשוטו כמשמעו, הגוף הופך זקן יותר!
♦הסכרת מעורבת בהתפתחות מחלות לב, כלי דם וטרשת עורקים
♦עודף הסוכר בדם מקשה על תיפקוד הכליות ויכול לגרום לכשל כלייתי
♦הסכרת היא הסיבה העיקרית לעיוורון בגיל מבוגר!
♦סכרת גורמת ליצירת שומנים בדם ובכך יוצרת טרשת עורקים, מחלת לב וכו'

תזונה מצילת חיים לחולי סכרת מסוג 1

הדבר החשוב ביותר עבור אנשים שחלו בסכרת מסוג 1 הוא מניעת הסיבוכים החמורים אשר אופייניים למחלה: שבץ, עיוורון, מחלות לב, כשל הכליות, נמק (קטיעת גפיים) ונזק עצבי (נאורופתיה סכרתית).

מה לגבי תמותה? המחלה עצמה איננה גורם ישיר לתמותה אלא הסיבוכים שלה.

מה אפשר לעשות מעבר להזרקה של אינסולין? והאם אפשר להפחית את מינון זריקות האינסולין או את מספר ההזרקות? התשובה היא כן! ניתן למנוע תנודות חריפות ברמת הסוכר בדם, והיפוגליקמיה מסוכנת (ירידה חדה ברמות הסוכר), ניתן להוריד את רמות הסוכר בעשרות אחזוים ובכך להפחית את השימוש באינסולין. איך עושים זאת? בהמשך….

"ניתן להגיע לערכי סוכר מאוזנים ונמוכים יותר מאשר אלו האפשריות בטיפול תרופתי שגרתי" איך עושים את זה?

חשוב לדעת שאפשר להחלים מסכרת מסוג 2 ולהנות מבריאות מיטבית! עליה בערכי הסוכר אין משמעותה שחייבים לקחת תרופות. שימוש בתרופות גורם לתלות של הגוף בתרופה ומפחית את היכולת של הגוף להתמודד עם הסוכר. עם זאת, גם אנשים שכבר מטופלים בתרופות לסכרת יכולים בהדרגה ותחת פיקוח רפואי להפחית את התרופות או להפסיק את השימוש. איך עושים את זה? ראשית, יש להפנים שקיים טיפול יעיל שאינו תרופתי. בסכרת מסוג 2 הגוף עדיין מייצר אינסולין ועדיין יכול להכניס את הסוכר לתאי הגוף. כלומר רק חלק מהתיפקוד נפגע. בסכרת כמו במחלות ופגיעות אחרות הגוף יכול לשקם את עצמו אם מאפשרים לו לעשות זאת. מחקרים מראים שבטיפול תזונתי ובדיקור סיני ניתן להוריד באופן משמעותי את רמות הסוכר ואף לשפר את מצבים של אלו הסובלים מנוירופתיה היקפית.

אינסולין גורם להשמנה! לכן, יש לנסות כל טיפול אפשרי לפני השימוש באינסולין!

מתן אינסולין לאנשים עם עודף משקל יחמיר את מצבם בכך שיגרום להם להשמנה נוספת – הסיבה היא שמדובר בהורמון אנאבולי שמעודד תהליכי השמנה, ולכן בעקבותיו מוגדל מינון האינסולין אשר מעודד שוב את ההשמנה וחוזר חלילה.

הנחיות כלליות לחולי הסוכרת- אך חשוב לזכור שחובה לשנות תזונה במעקב של מומחה!

להמנע ממיצי פירות, דברי מתיקה, פירות יבשים. ניתן ואף מומלץ לשלב פירות טריים לתפריט היומי, אך רצוי להתייעץ באיש מקצוע ולהרכיב תפריט המותאם אישית.
לוותר על צריכת שומנים (בעיקר שומני טראנס ושומנים מהחי), יש להמנע גם משומנים צימחיים מוקשים, מלבד שומן איכותי כשומן אבוקדו, טחינה מלאה, ומעט אגוזים
חשוב להמנע לחלוטין מעמילנים פשוטים ומעובדים כגון: לחם לבן, פסטה, תפו"א…
חשוב להרבות בקטניות
להפחית במוצרים מן החי
פעילות גופנית חשובה מאוד, להפחתת המשקל ולהעלאת רגישות התאים לאינסולין

חשוב לזכור כי חולי סוכרת ובעיקר לאילו הסובלים מהשמנה ביטנית – הפחתה במשקל ושינוי תזונתי הינם קריטיים לתהליך הריפוי והארכת תוחלת החיים.

הדבר שכל חולה צריך לדעת: מהו הטיפול הטוב ביותר שיעזור לך להוריד את ערכי הסוכר, להרגיש טוב ולטפל בתופעות הסכרת?

כן, אפשר להוריד ערכי סוכר, להפחית שימוש באינסולין בסכרת מסוג 1, להימנע מהגעה לשימוש באינסולין בסכרת מסוג 2, ניתן להפחית תרופות ולהרגיש מצויין. ההצלחה הטובה ביותר בהורדת רמת הסוכר היא על ידי התאמה אישית של תזונה, צמחי מרפא ודיקור סיני.

הדיקור הסיני מעודד את פעילות הלבלב, משפר את המטבוליזם, מונע תחושת רעב ובכל משפר את יכולת העמידה בהנחיות התזונה. בנוסף, מחקרים מראים את יכולת הדיקור הסיני לטפל בנוירופתיה סכרתית ובסיבוכי סכרת אחרים.

התזונה עליה אנו ממליצים נתפרת ומותאמת באופן אישי לכל אדם מתוך הניסיון העשיר שלנו בטיפול בחולי סכרת אנו יודעים שכמו שלכל אדם מתאים בגד אחר וכל אדם בוחר שילובי מזונות וטעמים שונים חביבים עליו, עלינו למצוא את התזונה המתאימה ביותר שתביא לשיפור המהיר והטוב ביותר לכל אדם. לדוגמא, התזונה שונה עבור אדם שרגליו נוטות להיות בצקתיות לעומת אדם שמתלונן בעיקר על עייפות וחולשה.

צמחי מרפא – בנוסף, קיימים עשרות סוגים של צמחי מרפא שמשמשים אלפי שנים בטיפול בסוכר, החשיבות היא בהתאמת צמחי המרפא הנכונים לכל אדם.

לכן אנו ממליצים – על איבחון אישי, בו נתאים לכל אדם את הטיפול הנכון והטוב ביותר שכולל דיקור, צמחי מרפא ותזונה.

אם את/ה מעוניינים להוריד את מינון התרופות, להוריד את רמות הסוכר ולעשות זאת בצורה טבעית, יעילה ומוכחת התקשרו אלינו 077-518-0090  או שלחו לנו מייל ונחזור אליכם בהקדם
לבריאות,
 
הילה נוה
תזונאית קלינית טבעית
מטפלת ב- ROW FOOD