סמינר דצמבר CM-Therapy מחזור 6 – 25-26/12/2020

שימו לב! מספר המשתתפים מוגבל בהתאם להנחיות הקורונה

 

מה הופך אותנו למטפלים מעולים בתחום הכאב והאורתופדיה?

דיקור בתחום הכאב זו אומנות מדוייקת המביאה לשיפור ברור וניכר כבר בזמן הטיפול.
התמחות בכאב היא תחום מאתגר כיון שרוב המטופלים שמגיעים אלינו כבר טופלו בפיזיותרפיה, לקחו תרופות משככות כאב ונוגדות דלקת ללא הטבה ניכרת לטווח ארוך. אלו מטופלים שכבר ניסו והתנסו במגוון שיטות ומצפים לטיפול שישפר דרמטית את מצבם. למרות שכולנו למדנו לאבחן על פי מרידיאנים, דופק, שמונה העקרונות... עדיין יש חולייה חסרה שמחברת את כל סוגי האבחנות לאיבחון וטיפול מדוייקים וברורים. אנחנו יכולים להפיק רבות גם מהידע המערבי העצום שנצבר בתחום ההדמיה, הפיזיותרפיה, נקודות טריגר, פאסיה, רכבות אנטומיות...
השאלה היא איך מחברים בין המידע המסורתי לרפואה מודרנית ובוחרים את נקודות הדיקור או הלחיצה האפקטיביות ביותר?

החוליה החסרה היא שרשרת התנועות – Chain of movements

מטופל מגיע למרפאה ומצביע על איזור הכאב, באיזור הכואב עוברים כמה מרידיאנים. ברוב המקרים יש שניים או שלושה מרידיאנים שמשפיעים אחד על השני וגורמים לכאב או למגבלת התנועה.

כאב על מרידיאן הקיבה (St) משמעו שיש כאב על מרידיאן זה אך הוא לא מקור הבעיה. לעיתים הבעיה היא בערוץ שעובר דרכו.

לדוגמה: תלונה שכיחה על כאב ברום הכתף באיזור GB21 שמטריד כ 50% מהמטופלים. המטופלים יספרו לכם שכבר לחצו ועיסו להם את הנקודה הזו אינסוף פעמים אך היא עדיין כואבת ומטרידה.

מדוע כל כך קשה לפתור כאב באיזור GB21?

דרך נקודה זו עוברים  4 מרידיאניים:  GB, TH, ST & Yang Wei .  כל אחד ממרידיאנים אלו יכול לגרום לכאב ברום הכתף. הדילמה היא באיזה מרידיאן לבחור ואילו נקודות על המרידיאן יביאו להורדה ברמת הכאב ומוגבלות התנועה. בנוסף, חשוב לזכור שאיזור GB21 מושפע דרמטית ממרידיאן ה SP . אם כך באילו מצבים יש לטפל במרידיאן ה SP ובאיזו נקודה?

נניח שבחרתם במרידיאן הנכון, איך תדעו שבחרתם בנקודה הנכונה?

בדוגמה שלעיל, שיפור אמיתי בנקודת הכאב והטריגר GB21 יביא לשיפור בטווחי התנועה של הצוואר, הכתף, בכוח השרירי של היד והכתף. לכן בדיקה שיפור של טווחי תנועה אקטיביים (המטופל מבצע תנועה בעצמו) ובדיקה של טווח תנועה מול התנגדות (המטופל מבצע תנועה והמטפל מתנגד לו) תביא לדיוק מרבי של בחירת הטיפול.
הגדלת טווח התנועה משמעה פתיחה של Qi stagnation וזו מהות כל הדיקור, זרימת צ'י חלקה במרידיאנים. כשזרימת הצ'י חלקה טווחי התנועה מלאים וחופשיים מכאב.

שרשראות תנועה – The missing link

הבנה של שרשראות התנועה כוללת בתוכה הבנה עמוקה של מערכת השלד- שריר, רכבות אנטומיות, טיפול בפאסיות וטריגר פוינט בצורה פשוטה וקלה ליישום.

אבחון וטיפול דרך שרשראות תנועה נותן מענה יעיל וממוקד גם לטיפול בבעיות נוירולוגיות ופתולוגיות פנימיות.

אבחון מדויק, טיפול ממוקד בשיפור טווחי תנועה והורדת כאב

זהו טיפול ואבחון שמפשטים תיאוריות מורכבות.

האבחון מבוסס על בדיקת טווחי תנועה של 30 תנועות בסיסיות, שיפור טווחי התנועה של כל התנועות הכאובות והמוגבלות. כאשר כל טווחי התנועות משתפרים יש תגובת שרשרת על זרימת צ'י ותנועת מפרקים ושרירים חלקה בכל הגוף.

שיטת CM-Therapy מבוססת על טכניקות מרידיאניות בהן הוסמכתי להדריך ולהכשיר מטפלים ביפן ובאירופה. טכניקות אלו משלבות אקופונקטורה יחד עם שיקום פיזיותרפי וטכניקות מתחום המניפולציות העדינות. עם השנים שיטה זו השתכללה מתוך הצורך בפתרון בעיות אורתופדיות מורכבות, כאבים ומוגבלות תנועה לאחר ניתוחים, טיפול בפציעות ספורט וטיפול במחלקת השיקום של נכי צה"ל.

בסיום הסמינר תוכלו:

להתבונן על כל מטופל ובצורה מהירה ופשוטה להבין את מקור הבעיה ואת המרידיאנים והנקודות בהם יש לטפל.

כדי להטמיע את השיטה הסמינר כולל תירגול נרחב והדגמות טיפולים כמו גב מפגש תירגול נוסף חודש לאחר הסמינר.

כמות:
סה"כ לתשלום: 0
קנייה מאובטחת

ובנימה אישית,

אני זוכרת בעיקר שני סוגי מטופלים, כאלו שעזרתי להם מאד וכאלו שלא הועלתי להם במאומה. לא מצאתי קורלציה בין חומרת הבעיה לבין היכולת שלי להועיל למטופל. היו מקרים של כאבי גב פשוטים לכאורה שלא השתפרו למרות כל המאמצים. היתה תקופה שחשבתי שמדובר בבעיות או מחסומים רגשיים שמעכבים את הריפוי אצל המטופל, אבל בפועל ראיתי שלא ניגשתי נכון לפיתרון הבעיה. כל מטופל סובל מסטרס ומחסומים רגשיים אבל למרות זאת היום, באמצעות שיטה זו אני יודעת לעקוף את המחסומים האלו ולהביא לתוצאות הרבה יותר טובות.

הורדת רמת הכאב ושיפור התפקוד היומיומי של המטופל גם הם יורידו את מצב הסטרס ויאפשרו מרווח נשימה המאפשר להתייחס במקביל גם לבעיות רגשיות אלו.

בשני העשורים האחרונים ראיתי אנשים כה רבים שהכאב 'משתלט' על חייהם, התרופות להורדת כאב מאפשרות להם לחיות בשפיות אך מצד שני ממכרות וגורמות לאינספור בעיות אחרות. הטיפול בכאב דורש הבנה עמוקה של מגוון מערכות פיזיולוגיות המחוברות ומשפיעות זו על זו. שיטה זו מאפשרת לי להרים את הראש מעל  אינסוף הסימפטומים, השרירים, ההקשר הנוירולוגי והריגשי ולאתר את המרידיאניים העיקריים ונקודות הטיפול המרכזיות לבעיה.

כמטפלים במאה הנוכחית, אנחנו לא יכולים שלא להתעקש ולמצוא את הקשר בין הרפואה המסורתית לרפואה המודרנית. השילוב בין שתי גישות משלימות אלו מביא אותנו להיות הרופאים האמיתיים של הווה.

לו"ז סמינר:

יום שישי 25/12/20:

  • הצגת השיטה והאבחנה
  • הדגמת טיפול
  • תירגול אבחנה חלק א
  • תירגול אבחנה חלק ב
  • הדגמת טיפול

יום שבת 26/12/20:

  • כללי טיפול, נקודות טיפול
  • הדגמת טיפול
  • תירגול
  • סיפורי מקרה – איבחון וטיפול
  • תרגול/הדגמות

25-26/12/2020 (שישי-שבת), מרכז שורשים, בן יהודה 35 תל אביב

9:00-16:00

עלות הסמינר 1100 ₪

אסיסטנטים וסטודנטים בהווה ובעבר במרפאתי 1050 ₪ 

לפרטים והרשמה :

נועם אביסרור  - 050-4274632

או דרך המייל:  [email protected] .

 

 

 

 

 

כמות:
סה"כ לתשלום: 0
קנייה מאובטחת