טיפול טבעי בעצירות

עצירות כרונית, למה זה קורה לנו? ואיך פותרים את הבעיה לתמיד!

Ito_ES_160

תהודה מגנטית לטיפולך בעצירות

רק מי שסובל מבעיה של עצירות יודע שמדובר בסבל גדול. עצירות אינה רק קושי או אי יכולת ביציאה, אלא גם מצב של יציאות סדירות הדורשות מאמץ וזמן רב מוגדרות תחת עצירות. בנוסף, עצירות היא גם מצב של יציאות קשות ויבשות, או תדירות של פחות משלוש יציאות בשבוע.

במצב תקין יש גם 2-3 התרוקנויות ביום

במצב תקין יש 2-3 התרוקנויות ביום, הצואה אינה קשה ולא רכה מידי ומשך ההתרוקנות קצר וללא מאמץ מיוחד.
עצירות כרונית נפוצה עד כדי כך שניתן למצוא עשרות תכשירים בבתי המרחקת וברשתות השיווק החל ממיץ שזיפים דרך שוקולד חרובים וכלה בתה משלשל כדוגמת הסנה או בתה טיבטי שעוזר לרדת במשקל. במצבים קשים יותר משתמשים בחוקנים, נרות גליצרין ושמן פרפין.

 עצירות זה מצב שחייבים לטפל בו!

כתוצאה מהעצירות – יש הרגשת אי נוחות, נפיחות גזים וכאבי בטן ואף יכולה להגרם הרעלה. לעיתים קרובות מגיעים לקליניקה אנשים שסובלים מכאבי ראש, עייפות, סחרחורות, פצעים על העור, מצבי רוח, טעם או ריח רע מהפה. בעצם מקור הבעיה זו הרעלה כרונית כתוצאה מעצירות. צואה היא למעשה פסולת, שהגוף רוצה להיפתר ממנה במהירות האפשרית. הצואה מכילה כמות אדירה של רעלים.

בכל בעיה בריאותית, ראשית יש לטפל בעצירות – הוצאת הפסולת מן הגוף פותרת מחלות  רבות!

תארו לעצמכם שאתם שותים חלב מקולקל וחמוץ, הרי מיד תירצו לירוק אותו החוצה, זהו רפלקס טבעי. גם יציאה היא רפלקס טבעי שמטרתו להוציא החוצה רכיבים רעילים ופסולת. לכן, טיפול במצב של עצירות בכלל ומצב של עצירות כרונית בפרט הינו חשוב ביותר בגלל ההשפעה של הצואה הכלואה בגוף על שאר מערכות הגוף כמו מערכת השתן, הדם ומערכת העצבים.
אנשים רבים שסובלים מכאבי ראש למשל, מספרים שאם אין להם יציאה בבוקר, הם עשויים לפתח כאב ראש. מטופלים שסובלים מעצירות מספרים שאם אין להם יציאה בבוקר, כל היום אינם מרוכזים. ובאמת, איך אפשר להתרכז כאשר פח זבל מלא יושב בתוך גופינו…
בנוסף, מאמץ רב ליציאה פוגע בשרירי רצפת האגן ומחמיר את העצירות, גורם לטחורים, לסדק בפי הטבעת או לאי שליטה במתן שתן.

קיימים סוגים שונים של עצירות. לכל 'סוג' של עצירות יש טיפול שונה!

לפי הרפואה היפנית ישנם סוגים שונים של עצירות ולכל סוג יש להתאים טיפול שונה.
למשל, עצירות של חיילת שאינו מורגלת בשירותי שדה ועצירות של סטודנט בתקופת מבחנים שונים מעצירות של אשה לאחר לידה או ממצב של עצירות אצל אדם מבוגר שתנועות שרירי המעיים שלו נחלשו ואין בכוחם לדחוף את היציאה. ובכל זאת לכולם נותנים משלשלים….
התרופות המערביות לטיפול בעצירות גורמות להתמכרות ואינן פותרות את הבעיה! רוב הסובלים מעצירות כבר מורגלים 'ומכורים' לשימוש במקדמי עיכול (הכוונה למשלשלים אבל, חברות הצמחים והתרופות מעדיפות לתת להם שם מושך ומפתה יותר). תכשירים אלו גורמים להתמכרות ולמעיים עצלים כמו גם לנזקים נרחבים כמו עייפות שלא משתפרת לאחר שינה, קוצר נשימה, הזעות ספונטניות ועוד….

הטיפולים שבאמת פותרים עצירות:

המעיים זו מערכת שעובדת בעת רגיעה של מערכת העצבים. מערכת העצבים נחלקת למערכת סימפטטית (כזו שעובדת בעת לחץ, מפרישה אדרנלין וקורטיזול ועוזרת להתמודד עם מצבים של מתח) ומערכת פרה – סימפטטית (זו שקשורה למצב של רגיעה ומנוחה). יציאה היא מצב של 'מנוחה' שבו מערכת העצבים הסימפטטית מרגיעה את הגוף. היציאה היא דבר שצריך לקרות ללא מאמץ, ובדרך כלל בשעה קבועה, בשעות הבוקר.
כאשר האדם נמצא במתח נפשי, מערכת העצבים מושפעת ומשדרת גם למעיים שכרגע יש מצב של 'מתח', 'מלחמה'. ובמלחמה למי יש זמן לשבת בשירותים בניחותא ובהנאה, ללא מאמץ ופשוט לצאת?…..

טיפול בדיקור ומגנטים, בו משתמשים בסין וביפן אלפי שנים לטיפול במצב של עצירות כרונית

דיקור יפני הינו אחת השיטות הטובות ביותר בכדי לשפר את תנועת המעיים, תוך כדי הבאת הגוף לרגיעה. לפני הטיפול בדיקור נערך איבחון מלא של הסיבה לעצירות כרונית, וחשוב לזכור שכל אדם שונה מחברו ולכן גם הטיפול בעצירות שונה מאחד לשני, וזה בעצם המקור להצלחת הטיפול לאורך זמן.

 • טיפול במגנטים – כדי לעורר ולעודד את תנועת המעיים אנו משתמשים במגנטים המחוברים למערכת חשמלית. את המגנטים מדביקים בעדינות לעור מעל צמתים מרכזיים של מערכת העיכול בהן קיימות נקודות דיקור הידועות כמטפלות בעצירות ומגרים נקודות אלו על ידי סטימולציה חשמלית עדינה שכמעט ואינה מורגשת.
 • דיקור יפני בנקודות המפעילות את המניעות את פעולת המעיים.
 • עיסוי מעיים – בסיום הטיפול אנו מלמדים מספר לחיצות ועיסוי בטן שכדאי לעשות 5 דקות בכל יום.
 • משקה מחזק מעיים – חשוב גם לדעת שלפי הרפואה הסינית  ויפנית איברי הגוף עובדים ביעילות בשעות מסויימות. פעילות המעיים וכפועל יוצא האפשרות ליציאה הם במיטבם בשעות 5:00-7:00 בבוקר. בהתאם לכך אנו ממליצים על משקה מיוחד לחיזוק שרירי המעיים לאחר הקימה.

ועד שתגיעו לטיפול שיפתור את הבעיה, מספר עקרונות חשובים:

 • תה משלשל אינו פיתרון לעצירות כרונית
 • טכניקות הרפיה של המעיים  משפרות מאד את פעילות מערכת העצבים הפרסימפטטית ומועילות ליציאות
 • יש לגרות את פעילות המעיים על ידי טכניקת לחיצות
 • שתיה של לפחות 2 ליטר ביום
 • אכילה מרובה של פירות וירקות טריים המכילים סיבים תזונתיים ומונעים את הדבקות הצואה למעיים וכן מגרים את הפריסטלטיקה. להקפיד על אכילה של מזון מלא: דגנים מלאים, קטניות, זרעים, אגוזים ,שמנים איכותיים: (טחינה מלאה, אבוקדו), פירות יבשים (רצוי אורגנים ללא חומרים משמרים). להימנע ממזונות מעובדים, קמח לבן, אורז לבן, מזון מטוגן, בישול ארוך, הפחתת מזונות מן החי.
 • המזונות המומלצים בזמן עצירות : פפאיה, מלון, תאנים, סלק, פשתן טחון, שזיפים מיובשים. … וכמובן שתיית מים מרובים ואף מיצי ירקות.
 • חשוב מאד לטפל על ידי איש מקצוע שמבין את שורש הבעיה ויודע לתת איבחון וטיפול מותאמים אישית

 

כמות:
מחיר מבצע ברכישה דרך האתר: 350 במקום 315 ₪ ברכישה במרפאה
קנייה מאובטחת


 

שאלות ותשובות

שאלה – יש לי עצירות קשה , איזה מוצר כדאי לי לקנות בבית המרקחת?
תשובה – האם התרופות הקיימות בשוק עוזרות לרפא עצירות כרונית? – למרבה הצער לא! מדוע? רוב התרופות, כולל התרופות הטבעיות מכילות צמחים משלשלים, אליהן הגוף מסתגל ומתמכר לאחר שימוש ממושך. לכן מי שסובל ממצב של עצירות כרונית יספר לכם, כי אחת לתקופה הוא נאלץ להחליף תכשיר כיוון שהקודם אינו עוזר עוד למרות עלייה במינון. תרופות משלשלות (גם אם על האריזה רשום מחומרים טבעיים וצמחי מרפא) מפריעות לספיגה של ויטמינים ומינרלים וגורמות לסילוק נוזלים אשר מדללים את רעילות התרופה ורק גורמות לחסר בנוזלים ומפריעות לספיגה תקינה של אבות מזון. המשלשלים עשויים לגרום לדילול עצם (אוסטאופורוזיס), אנמיה (חסר בספיגת ברזל), נשירת שיער, ציפורניים מפוצלות, עור שאינו חיוני. תרופות משלשלות שמורכבות מפאראפין אף עלולות לגרום לדלקות במעי ואף לסרטן במעי הגס. צמח הסנה המפורסם הינו צמח רעיל וגורם לעצלות המעיים ולירידה בפעילותם הטיבעית.

שאלה – כשאני בסטרס/ במתח אין לי יציאה . מדוע?
תשובה – יתכן שמדובר במצב בו מערכת העצבים 'בלחץ' ומשפיעה על כיווץ של המעיים במקום על הרפייתם ושיחרור היציאה, וכעת ברור מדוע אכילת סלטים ופירות רבים לא בהכרח מביאה הקלה במצבים של עצירות.
תהליך תקין של יצירת הצואה מתבצע בחלקו הסופי של צינור העיכול שהוא המעי הגס. הצואה היא תוצאה של פירוק חומרים אורגניים ע"י חיידקים, תאית, שיירי מזון, מים ומלחים. ככל שהצואה מתקדמת ע"י השרירים הפריסטאלטים נספגים מים ומלחים והצואה 'מתמצקת', עד שהיא מורחקת החוצה דרך פי הטבעת ע"י השרירים הפריסטאלטים ותהליך הוצאת הפסולת מסתיים. כאשר אדם נמצא במתח המעיים מתחממים וסופגים יותר נוזלים כך הצואה הופכת קשה ויבשה

שאלה – אילו מזונות עלי לאכול במצב של עצירות כרונית. כבר ניסיתי תזונה מסוגים שונים
תשובה – יש אנשים שרגישים למזונות מסוימים. אי סבילות למזון מסויים יכולה לגרום לעצירות! איך יודעים לאיזה מזון הקיבה או המעיים רגישים?מניעת ההרעלה חשובה יותר אפילו מההזנה, אפשר למצוא זאת בכתבי הרמב"ם: "לעולם לא יאכל אדם אלא שהוא רעב ולא ישתה אלא כשהוא צמא ולא ישהה נקביו אפילו לרגע אחד"… " ולא יאכל עד שיבדוק עצמו שמא יהיה צריך לנקביו" (הלכות דעות, פרק ד' ). משמעו של המשפט הוא שעדיף לא להכניס מזון עד שהגוף נקי והתרוקן מן הפסולת. עצירות, למרות שהיא כה שכיחה ו'תמימה' למראה היא מסוכנת! העצירות יוצרת לחץ על אברים הסמוכים למעי ופוגעת בתפקודם ( לחץ על המעי הדק ובעיות ספיגה, רחם, שחלות, כאבי גב תחתון, הרעלה). בדיקה אישית יש לאתר מזונות מועילים  לאדם ומזונות מזיקים. המועילים יקדמו יציאת מעיים.

רפואה שלמה ויציאה קלה!

כמות:
מחיר מבצע ברכישה דרך האתר: 350 במקום 315 ₪ ברכישה במרפאה
קנייה מאובטחת

אם החלטת לשים סוף לעצירות ולעשות זאת בצורה טבעית, יעילה ומוכחת התקשרו אלינו או שלחו לנו מייל

להזמנת איבחון וטיפול במרפאה בהנחה : (לאחר התשלום הנכם מוזמנים לשלוח לנו מייל או ליצור קשר טלפוני לתיאום מועד הטיפול)