שיטת MTest

מהי שיטת MTest?

טיפול יעילה ופשוטה עם תוצאות קליניות מצוינות בזמן קצר. הטיפול יעיל במצבים של כאב כרוני ואקוטי על ידי הערכת  איכות התנועה (טווח תנועה וכאב) של המטופל.הזמנה לסמינר MTest בספטמבר

לפי דר' מוקאינו, מפתח השיטה, המטרה היא לזהות טווחי תנועה מוגבלים כמו גם תנועות הגורמות לכאב ואי נוחות. איתור תנועות אלו מצביע על המרידיאנים וקבוצות השרירים שבהן יש לטפל.

השיטה פותחה כדרך אבחנה וטיפול בפציעות ספורט, שיקום מפציעות, ולא פחות חשוב מכך לצורך שיפור ביצועים בקרב נבחרות הספורט של יפן.

טכניקת MTest צברה פופולריות ועניין רב כשיטת טיפול עוצמתית עם פרסום מחקרים קליניים על תוצאות הטיפול. ביפן, עוסקים בשיטה זו רופאי משפחה, אורתופדים, פיזיותרפיסטים, מאמני ספורט ומדקרים. לימודי MTest הינם לימודי חובה לסטודנטים בפקולטה לרפואה בפוקוקה.

אבחון דינאמי בשיטת MTest

כמטפלים נוח לנו לאבחן ולטפל כשהמטופל שוכב בנוחות על המיטה, אך עלינו לבדוק את המטופל בדרך המדמה בצורה הטובה ביותר את התנהלותו בחיי היום-יום, כשהוא מתכופף, הולך, רץ, עובד אל מול המחשב…

בדיקה 'דינאמית' של המטופל תוך כדי שהוא מבצע פעילויות יומיומיות שגורמות לכאב או אי נוחות נותנת לנו מידע רב על המרידיאנים ושרשרת השרירים המעורבים בכאב או בפציעה.

איך מבצעים בדיקה דינאמית? דר' מוקאינו פיתח בדיקה המבוססת על 30 תנועות עיקריות של כל מפרקי הגוף. הערכת תנועות אלו נותנת מידע מדוייק לגבי שרשרת השרירים* והמרידיאנים שגורמים לבעיה.

*שרשרת שרירים – שרירים המערבים בתנועה מסויימת. הרמת יד מערכת את שרשרת השרירים לאורך האקסילה: Latissimus Dorsi, External Oblique, Teres, , שרירי חזה וגב עליון: Trapezius, Pectoralis, Rumboid, Lavetor Scapula. כתלות בזוית הרמת היד נמתחים שרירים נוספים בחזה, בטן וגב.

הטיפול בשיטת MTest

סמינר MTest לפיזיותרפיסטים בבולוניה - איטליה

סמינר MTest לפיזיותרפיסטים בבולוניה – איטליה

הטיפול מבוסס על  גירוי עדין של נקודות דיקור על גבי אותם מרידיאנים ושרירים שמצאנו בשלב האבחון . גירוי הנקודות מתבצע באמצעות מדבקות Seirin pyonex שכמעט ואינן מורגשות. כמו כן ניתן לשלב בטיפול Kinesio tape, מוקסה ומניפולציות כפי שיודגם בקורסים המתקדמים.

תוכנית הסמינר למטפלים ומתמחים במקצועות הדיקור, שיאצו וטווינא

סמינר MTest בנוי במדויק על פי התוכנית היפנית כפי שמלמד אותה Dr. Mukaino  בבית החולים האוניברסיטאי בפוקוקה שביפן. התוכנית בנויה מהסברים תיאורטיים מפורטים, הדגמות ותירגול. מספר המשתתפים בכל סמינר מוגבל כדי שאנשי הצוות יוכלו לתרגל עם הסטודנטים באופן פרטני לוודא שהשיטה מיושמת בהצלחה.

להרשמה לסמינר – לחצו כאן

לו"ז סמינר

יום א'
9:00-11:00 – תיאוריה והדגמות טיפול
11:15-13:00 – הדגמה ולימוד איבחון פלג גוף עליון
14:00-15:30 – תירגול אבחון פלג גוף עליון
15:45-16:15  – הדגמת טיפול
16:15-17:00 אבחון פלג גוף תחתון

תמונה קבוצתית ביפן

קורס מתקדם להסמכת מדריכי MTest – יפן 2016

חלק ב'
9:00-11:00 – תירגול אבחון פלג גוף תחתון ועליון
11:15-12:30 – פרוטוקול הטיפול של MTest, הדגמת פרוטוקול טיפול
12:30-13:30   – תירגול אבחון וטיפול
14:30-15:30 – Large Muscle group טיפול ותירגול
15:45-17:00 – סיפורי מקרה, דיון קליני – הדגמה ותירגול

מחקרים על השיטה

במחקרים רבים השיטה נבדקה והוכחה כיעילה לא רק בטיפול בספורטאים אלא אף בסימפטומים של חולי דיאליזה, דיכאון, כאב גב ועוד. תמצית המחקרים עם לינקים מצורפת בתחתית דף זה

קורס להסמכת פיזיותרפיסטים בשיטת MTest

קורס מורחב בן 4 ימים בדגש על בדיקת שרשראות תנועה ושרשראות שרירים. הקורס כולל לימוד נקודות הדיקור הבסיסיות המאפשרות טיפול מלא המשלב דיקור עם פיזיותרפיה.

קורס יפתח במרץ 2018. לשיריון מקום, נא למלא פרטים  בדף צור קשר באתר זה.

קורס למורים ליוגה  – תראפיה בשיטת MTest

תמונה קבוצתית ביפן

קורס מתקדם להסמכת מדריכי MTest – יפן 2016

קורס מורחב בן 4 ימים בו נקודות הטיפול מותאמות ללחיצה על פי מנחי היוגה (אסנות). בכל אסנה מותאמות נקודות לחיצה (אלו נקודות דיקור) בהן משתמשים על פי קצב שאיפה נשיפה. המורה/מטפל ביוגה לוחץ בעדינות על נקודת הטיפול תוך כדי תירגול האסאנות. השילוב בין אקופרסורה (לחיצה על נקודות הדיקור) תוך כדי ביצוע תירגול היוגה והתאמת הנשימות מהווה טיפול אפקטיבי ביותר למכאובים רבים ומשפרת את תוצאות הטיפול ביוגה.

קורס למורי יוגה יפתח בפברואר 2018. לשיריון מקום בקורס יש למלא פרטים בדף הקשר באתר זה עם בקשת שיריון מקום בקורס מורים ליוגה.

להרשמה לסמינר ספטמבר 2017 – לחצו כאן

מנחת הסמינר

אסינה עוסקת בדיקור סיני ויפני כ 17 שנה, מתוכן כעשור בשיתוף פעולה עם המרפאה האורתופדית באסף הרופא.

למדה את שיטת MTest  אצל דר' Itaya בארה"ב ואצל דר' Mukaino באקדמיה לספורט בבית החולים האוניברסיטאי בפוקוקה שביפן. העבירה סמינרים בשיטה זו באירופה ובישראל. מנהלת את מרפאת טבעמד, מרצה ומכשירה מטפלים בטכניקות טיפול ודיקור יפניות בארץ ובאירופה, מפתחת טכניקות טיפול בתחום האורתופדיה והכאב.

אסינה היא אחת מ-3 המנחים היחידים שקיבלו הסמכה מטעם דר' מוקאינו באוניברסיטת פוקוקה ללמד את השיטה מחוץ ליפן.

להרשמה לסמינר – לחצו כאן

ובנימה אישית,

ההיכרות הראשונית שלי עם שיטת M-test  היתה לפני כעשור כשקראתי בהתלהבות את הספר Sports Acupuncture של Dr. Mukaino .ניסיתי ליישם את השיטה על פי הספר אך ברוב המקרים לא הצלחתי להגיע לתוצאות משביעות רצון.
לכן, החלטתי לנסוע לארה"ב לסמינר אצל מדריכי השיטה המוסמכים. הסמינר כלל תירגולים מודרכים, הדגמות טיפול על מתנדבים מהקהל והסברים מפורטים. חזרתי למרפאה בישראל והתוצאות היו מפתיעות. לאחר 5 שנים של שימוש בשיטה, התקבלתי לקורס המתקדם באוניברסיטת פוקוקה ביפן אצל מפתח השיטה דר' מוקאינו. בסיום הלימודים עברתי מבחן הסמכה ותעודת מדריך בינלאומי לשיטת MTest. מאז הדרכתי בסמינרים באירופה ובישראל.

כיום, M-Test הפכה לשיטת טיפול עיקרית במרפאתי ואני מוקירה תודה למורים שהעניקו לי מהידע והניסיון העצום. את הידע והניסיון אני מעניקה היום למטפלים אחרים שמבקשים להרחיב את סל הכלים שלהם ולהביא ריפוי למטופליהם.

מקווה לראותכם בין משתתפי הסמינר

אסינה

להרשמה לסמינר – לחצו כאן

 


 

שאלות ותשובות

האם ניתן לשלב טכניקות ושיטות נוספות יחד עם שיטת MTest?

בהחלט ניתן לשלב שיטות טיפול שונות יחד עם שיטת MTest. בסמינר למתקדמים אנו  מלמדים שילוב של דיקור קרקפת ורוזן עם שיטת MTest.

  • דיקור אוזן – דר' מוקאינו תירגם מצרפתית ליפנית את סיפרו של דר' נוז'יה (Dr' Nogier) לדיקור אוזן. הוא משלב את דיקור האזן כשלב רביעי בטיפול במצבים מסויימים.
  • דיקור קרקפת – כמו כן, דר' מוקאינו ערך מחקר המשלב את שיטת דיקור קרקפת עם MTest ומצא דרך יחודית לדיקור קרקפת, כך שנקדות דיקור הקרקפת אותן אותן מצא Yamamto נדקרות בהתאם לשיפור טווחי התנועה בשיטת Mtest.
  • קינזיו Kinesio tape – פיזיותרפיסטים רבים משלבים טפול בקינזיו יחד עם שיטת MTest בהצלחה מרובה.אנו ממליצים על שילוב טייפים רק לאחר שליטה מלאה בשיטת Mtest ובשלב הקורס המתקדם.
  • Sotai – שילוב עם שיטה זו החל מהטפול השלישי. בסיפרו רפואת ספורט מזכיר ומצטט מוקאינו מסיפרו ושיטו של Kezo Hashimoto: Sotai: Balance and Health through Natural Movement
  • פיזיותרפיה – שילוב של מתיחות בהתאם לשרשרת השרירים הפתולוגית
  • מוקסה – שילוב של מוקסה בטיפול משרש את שלב ההחלמה ומשפר דרמתית את התוצאות.
  • זריקות סיילין – רופאים המשתמשים בשיטה מזריקים לנקודות הדיקור סיילין.

הדרישות מקדימות להרשמה לקורס

  • סיום לימודי פיזיותרפיה
  • תעודת הסמכה בלימודי דיקור, שיאצו או טווינא
  • מורים ליוגה

מחקרים על שיטת MTest ומחקרים נוספים של דר' מוקאינו

טיפול בשיטת MTest להקלת סימפטומים של מטופלי דיאליזה

כאבי גב ומצב רוח

מחקר בנוגע לדיקור אוזן והשמנה – דר' מוקאינו

השפעת דיקור אלקטרו דרמל electro dermal effect

מחקר – סיפור מקרה מפורט

השפעת טיפול במגע עורי בלבד (ללא החדרת מחט)

בקרוב נפרסם מאמרים נוספיים

להרשמה לסמינר – לחצו כאן