כאבי גב ואגן בהריון

 

 

אחד התחומים בו המרפאה מתמחה הינו טיפול בכאבי גב ואגן בהריון ושיקום לאחר לידה.

כאבי גב בהריון - קונגרס ICCM

כאבי גב בהריון – קונגרס ICCM

נשים שלא התנסו בדיקור בדרך כלל חוששות ושואלות אם הדיקור יכול להזיק? ובכן איך מחט שחודרת 2-3 מיליטמר ביד או ברגל יכולה להזיק? בדיקת דם מכאיבה הרבה יותר, המחט חודרת עמוק יותר גירוי מאשר דיקור. עם זאת, חשוב להיות מטפל מיומן שיודע לבצע את הסטימולציה בדרגה הנכונה שלא תגרום למתח בגוף.

התהליך הטבעי שקורה בהריון וככל שהבטן גדלה ונמתחת היא לוקחת איתה את המותניים והאגן קדימה. המצב הזה נקרא הטיית האגן קדימה ( (Anterior Pelvic Tilt.  הטיית האגן קדימה מושכת את החוליות המותניות ושרירי הגב התחתון מתכווצים.

ככל שההיריון מתקדם, יש החמרה בהטיית האגן קדימה והגב התחתון 'משלם את המחיר'.

מה יכול לעזור במצב הזה?

שרירי בטן וליבה חזקים.  אבל בהריון, קשה לעבוד על שרירי הבטן וככל שההיריון הוא בגיל מבוגר יותר שרירי הבטן מלכתחילה חלשים יותר.

כאבי אגן – סימפיוליזיס

כאבים חזקים באגן יכולים להצביע על מצב הקרוי סימפיוליזיס . סימפיוליזיס הוא מצב בו נוצרת הרחבת המפרק בין עצמות הפוביס (עצם החיק) משני צידי האגן, הליגמנטים המחזקים את המפרק מתמלאים בנוזלים . לנשים הסובלות  מסימפיוליזיס סיכוי רב יותר לצורך בניתוח קיסרי.

דיקור לכאבי גב בהירון

באמצעות הדיקור אנו משפיעים בעדינות על כאבי הגב והאגן דרך חיזוק מערכת השרירים התומכת בקיר הבטן, הקטנת זווית הטיית האגן קדימה ושיפור סירקולציית הדם  בגפיים.

מניסיוננו במרפאה, לא רק כאבי הגב מוטבים אלא גם בצקות ברגליים,  טחורים ותכיפות במתן שתן העשויים ללוות נשים בהריון.

בלינק המצורף סרט הדרכה והסברים על טיפול בכאבי גב והריון למטפלים בשיטות שונות.