אסינה ארדר

מומחית ברפואה סינית ורפואה יפנית מוסמכת Dipl.Acu,  מנהלת מרפאת טבעמד.

ראיון עם אסינה ארדר מומחית ברפואה יפנית

ראיון עם אסינה ארדר מומחית ברפואה יפנית

מוסמכת לתואר מומחית ברפואה סינית מטעם המכללה למנהל בתל אביב. התמחות בבית חולים בסין ב- Zhejiang Hospital שב- Huang Ju. התמחות ברפואה יפנית על פי התוכנית שמועברת ב- Harvard Medical School במשך שנתיים.

 

התמחות ברפואה סינית ורפואה יפנית בבית לוינשטיין.
עבדה כ- 10 שנים במרפאת שירמ (שירותי רפואה משולבת) שבאסף הרופא בשיתוף פעולה עם פרופ' הלפרין, מנהל מחלקת מפרקים ויחד עם פרופ' מירובסקי, מנהל מרפאת עמוד שידרה.
ניהלה את מרכז ההכשרות וההשתלמויות לרפואה משלימה של אסף הרופא.

מזה 20 שנה, מנהלת ומטפלת בקליניקה שבתל אביב,  וכן מרצה במכללות שונות לרפואה משלימה בארץ ומכשירה מטפלים בדיקור בשלב העבודה הקלינית.

האני מאמין שלי…..

אסינה ענת ארדר
לפני כ- 25 שנה החלטתי שהגיע הזמן לעשות שינוי בחיי. עד אז הייתי מנהלת פרויקטים בכירה בתחום הייעוץ האסטרטגי. הובלתי צוותי יעוץ של החברות המובילות בארץ ובהן עלית-שטראוס, בנק לאומי, טבע ועוד…

עם זאת, תמיד התעניינתי בתחום הרפואה, בעולם המקשר בין הגוף לנפש, באנטומיה שמאפשרת חיים, במכניזם המסתורי והמופלא שנקרא הקיום.

לאחר תקופה ארוכה של ניהול פרויקטים הבנתי שבמקום לנתח תקציבים וארגונים, יותר מכל עלי להבין את האדם שיוצר אותם. לאחר חקירת תחומי הרפואה הגעתי למסקנה שעלי ללמוד רפואת אדם המבוססת על ניסיון אמיתי, ניסיון של אלפי שנים.

כיצד אדע אם רפואה מסוימת אכן 'עובדת'? כיום מקובל לחקור כל תרופה, מזון ומחלה, וחדשות לבקרים ניתן לקרוא בעיתונים מחקרים רפואיים הסותרים זה את זה, לדוגמה המחקר על תרופת הפלא Vioxx (ויוקס) שלאחר מספר שנות שימוש גילו שיכולה לגרום לעליית לחץ דם והתקפי לב, או תרופה נפוצה ביותר בשם פרמריל Premaril ששימשה נשים במשך עשרות שנים לטיפול בתופעות גיל המעבר אך לפני כ- 15 שנים מצאו שהתרופה גורמת לסרטן השד והומלץ להפסיק את השימוש בה.

כך גם בנושא התזונה, גישות שונות צצות חדשות לבקרים: דיאטת לחם, דיאטת פחמימות, צומות ניקוי, טבעונות, קטוגינית, פליאו, חוקנים ואף דיאטה לפי סוג דם.

אם כך באיזו דיאטה לבחור? איזו תרופה לקחת? איך יודעים מה באמת עובד?

הרפואה הסינית והיפנית מציעות פתרונות מאוזנים שלא השתנו במשך 3000 שנות קיומן ועד היום מרפאות מיליארדי אנשים ברחבי העולם! באמצעות דיקור, צמחי מרפא ותזונה. זו רפואה טבעית לחלוטין!  צמחי המרפא הינם ללא ללא תוספים כימיים.

העובדה שיש רפואה שעובדת כבר מעל 3000שנה ורק גדלה ומתפתחת הדהימה אותי. איך יתכן שבתי חולים מודרניים במאה ה- 20 במדינות מפותחות כמו יפן וסין (שהופכת למעצמת העל הגדולה בעולם בכל היבט אפשרי) קיים שילוב של רפואה מודרנית ורפואה עתיקה? כנראה שלידע העתיק שנשמר יש חשיבות ותועלת עצומה.

הרצאה על כאבי צוואר בכנס העמותה לרפואה סינית במרכז רבין

 

מאוחר יותר כשנוכחתי על גופי ובשרי בעוצמה של רפואה זו הבנתי שעלי לחקור את הרפואה הסינית לעומקה, להעביר את הידע למערב ולכל מי שמוכן ורוצה לרפא את עצמו.

רפואה שלמה לכולם!

אסינה ארדר