טבעמד

כאבי ברכיים – אוסטאוארטריטיס - שחיקת סחוס – Osteoarthritis

למה הברכיים כואבות? מזה אוסטאוארטריטיס?  מהי שחיקת סחוס?

אוסטרוארטריטיס/ שחיקת המפרק והסחוס היא מחלקת מפרקים הפוגעת בעיקר בסחוסים. התפקיד של הסחוס הוא לאפשר לעצמות להחליק זו מעל זו, וכן לשמש כבלם זעזועים בעת ריצה, ירידה ועליה במדרגות ובפעילות גופנית מאומצת. עם השנים, הסחוס נשחק והופך מחוספס כך שקצות העצמות מתחככות זו בזו, תוך גרימת כאבים, נפיחות ואובדן תנועה במפרק.

מי נוטה לסבול משחיקת סחוס?

כולם! עם הגיל הסחוס והעצמות של כולם נשחקים, אבל אנשים עם עודף משקל סובלים יותר, שכן על הברכיים יש עומס גדול יותר. אדם עם עודף משקל ניכר הוא כמו אדם הסוחב מזוודות בידיו, והמשקל העודף של המזוודות מכביד על ההליכה ובעיקר נפגעים הגב התחתון והברכיים. היום כל האורטופדים ממליצים על ירידה במשקל או שמירה על משקל נמוך למניעת כאבי גב תחתון ולמניעת ההחמרה בשחיקת הסחוס ומניעת כאבי הברכיים. אבל לא רק בעלי משקל עודף סובלים... גם ספורטאים, רדקנים, ואף מדריכי טיולים ששחקו את גופם באימונים ומסעות נוטים לסבול משחיקת סחוס. בצילומי ברכיים אצל ספורטאים ורקדנים אפשר לראות כבר  בגיל צעיר יחסית שהברכיים שלהם נראות 'זקנות יותר', כלומר שקיימת שחיקת סחוס במפרק.
נתון מדהים הוא שבגיל 65 למעלה ממחצית האוכלוסייה סובלת משחיקת סחוס! ועם השנים יש החמרה במצב!


האם ניתן להצמיח את הסחוס מחדש? האם קיימת תרופת פלא לכאבי ברכיים / אוסטאוארטריטיס?

למרות פירסומים שונים ומחקרים חדשים בנושא הסחוס, ולמרות ההתפתחות של המדע והרפואה עדיין אין דרך להצמיח את הסחוס מחדש! יש אומנם מחקרים בודדים שמעידים על צמיחה מסויימת של הסחוס על ידי התערבות ניתוחית פולשנית, אבל ניתוחים אלו נערכים בעיקר באנשים צעירים שאצלם בדרך כלל מדובר בשחיקת סחוס מועטה.  

מהו הטיפול הטוב ביותר כיום בשחיקת הסחוס ובכאבי ברכיים על רקע שחיקתי?

ובכל זאת, יש הרבה מה לעשות בנוגע לכאבי ברכיים, שחיקת סחוס / אוסטאוארטריטיס (שמות שונים לאותה בעיה)! שילוב נכון ומותאם אישית של תוספי מזון, תזונה נכונה יחד עם דיקור סיני ופיזיותרפיה מביאים להקלה משמעותית בכאבים. תרופות כמו Art50 ומשחות כמו zostrix או traumeel עשויות להועיל ולהקל על הכאבים. גם נעליים יחודיות כדוגמת APOS ונעלי MBT יכולות להקל באופן משמעותי על חלק ניכר מהסובלים משחיקת סחוס.

חשוב להבין שאין דרך לשקם את הסחוס שנשחק אבל ניתן לעצור את השחיקה ולהפחית את הכאבים וזה לכשעצמו לא מעט! מחקר שנערך בבית חולים איכילוב בנושא כאבי ברכיים, שחיקת סחוס / אוסטאוארטריטיס הראה שטיפול באמצעות דיקור סיני הינו בעל השפעה ארוכת טווח לכאבי ברכיים. מחקרים נוספים בארה"ב ובאנגליה הראו על תוצאות דומות. לכן כיום, רופאים רבים המתמחים בתחום כאבי ברכיים ממליצים על טיפול ב דיקור ורפואה סינית לשחיקת סחוס ואוסטאוארטריטיס.

טיפול בכאבי ברכיים ושחיקת סחוס במרפאת טבע מד

מזה מספר שנים אסינה ארדר, מומחית לרפואה סינית ויפנית ומנהלת מרפאת טבעמד מתלווה למנהל המחלקה האורטופדית ומנהל יחידת הברכיים באסף הרופא , פרופ' הלפרין, שממליץ על טיפול שמרני בדיקור, פיזיותרפיה ובשילוב עם תוספי מזון לטיפול בתופעה של כאבי ברכיים ובתופעה של שחיקת סחוס. העבודה המשותפת עם פרופ' הלפרין שנחשב כמומחה עולמי בתחום שחיקת סחוס הברכיים הביאה לצוות המרפאה ניסיון טיפולי רב בתחום האורטופדיה והכאב בכלל ובתחום שחיקת סחוס ואוסטאוארטריטיס בפרט.
חשוב לציין, כי האיגוד הישראלי לאורתופדיה ממליץ על טיפולי דיקור סיני לכאבים הנובעים על רקע שחיקת סחוס, אוסטאורטריטיס, כאבי ברכיים, כאבי מפרקים, כאבי שרירים.

לקבלת פרטים על הטיפול בכאבי הברכיים ושחיקת סחוס במרפאת טבע מד לחצו כאן

לחזרה אל דף הבית ולקבלת מידע על כאבי גב / פריצת דיסק / כאבי ברכיים / שחיקת סחוס / כאבי בטן / מעי רגיז ועוד... לחצו כאן

 


 

הדפסשלח לחבר

 

שחיקת סחוס?

יש טיפול טבעי

לכאבי ברכיים

דרונט בניית אתרים